Ostuinfo

OSTUTINGIMUSED E-POES

Tingimused kehtivad kõigi isikute ja ostukeskkonna www.merge.ee (edaspidi Merge e-pood) omanik LL Merge Grupp OÜ vahel Merge e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivate õigussuhete kohta.
Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad Merge e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

Merge e-poe haldajaks on LL Merge Grupp OÜ (registrikood 10441298, KMKR EE100157947, asukoht Koskla 2b, Tallinn 10615, telefon 6564161, e-post llmerge(ätt)llmerge.ee).

KAUPADE HINNAD

Kõikide Merge e-poes müüdavate kaupade hinnad on eurodes ja sisaldavad Eesti Vabariigis ostu-müügitehingu sooritamise hetkel kehtivat käibemaksu.

Hind kehtib ühe tüki kohta (piltidel võib olla  sama toote mitu eksemplari eri vaatenurgast kujutatuna, et toote omadustest ja väljanägemisest parema ettekujutus/ülevaade anda), kaablite ja alumiiniumtorude puhul kehtib hind ühe meetri kohta. Erijuhtudel (nt tsingitud torud) on hinnaühik tootekirjelduses välja toodud.

Merge e-poes olevad hinnad võivad erineda LL Merge Grupp OÜ kaupluste hindadest.

LL Merge Grupp OÜ-l on õigus ilma etteteatamata muuta kaupade hindu. Juhul, kui kaupade hinna muutmine toimub pärast ostja poolt tellimuse esitamist, kohustub müüja müüma kauba ostjale hinnaga, mis kehtis ostja poolt ostu-müügitehingu sõlmimise hetkel, s.o hetkel, kui ostja tasus kaupade eest. Kui müüja poolt muudetud hind on soodsam ostja poolt ostu-müügitehingu sõlmimise hetkel kehtinud hinnast, ei ole ostjal õigust nõuda müüjalt hinnavahe hüvitamist või kauba müümist pärast ostu-müügitehingu sõlmimist kehtestatud soodsama hinnaga.

LL Merge Grupp OÜ jätab endale õiguse loobuda müügist kui toote hinna sisestamisel on juhtunud inimlik eksitus või tehniline viga süsteemis – kui pakutava kauba hind on muutunud võrreldes vastava kauba tavalise turuhinnaga ebamõistlikult odavaks ja kauba juures ei ole eraldi märget eripakkumise või allahindluse kohta (näiteks kui 600 eurot maksev modulaator on ootamatult müügis 60euroga on tegemist ilmselgelt veaga). Sellest tulenevalt eeldame, et klient mõistab, et tegemist on veaga ja toode ei kuulu sellise hinnaga müümisele.

TRANSPORDIVALIKUD

Lisaks kauba maksumusele kohustub kauba tellija tasuma ka tema poolt ostetava kauba sihtkohta toimetamisega kaasneva transpordikulu. Transpordikulu ei lisandu valides ise kaubale järeletulemise Tallinna esindusse aadressil Koskla 2B.

Transpordikulu suuruseks on:

  • Itella/SmartPOSTi pakiautomaaditeenusega - hinnaga 3.60 eurot pakkidele suurusega kuni 20x36x60cm; hinnaga 4.99eurot L suuruses pakkidele (kuni 38x36x60cm); hinnaga 6.90eurot XL suuruses pakkidele (kuni 60x36x60cm); kaal kõigil juhtudel kuni 35kg
  •  Omniva pakiautomaaditeenusega -hinnaga 3.60 eurot pakkidele suurusega kuni  19x38x64cm; hinnaga 4.80eurot L suuruses pakkidele (kuni 39x38x64cm);  kaal kõigil juhtudel kuni 30kg
  •  Postkontorisse saatmisel - hinnaga 4.50 eurot pakkidele suurusega kuni  9x38x64cm; hinnaga 5.10 eurot pakkidele suurusega kuni 19x38x64cm; hinnaga 5.80 eurot pakkidele suurusega kuni 39x38x64cm;  kaal kõigil juhtudel kuni 30kg
  • kullerteenusega mandri Eestisse või Saaremaale 9.60€ (v.a. suuremõõdulised ja raskekaalulised kaubad). Märkus. Tellimuse vormistamisel jälgige, et  aadressi lahtrid oleksid korrektselt täidetud (linn, postikood, aadress).

Suuremõõduliseks loetakse kaubatellimust, mille pakendi pikim külg on enam kui 1,5m, raskekaaluliseks loetakse enam kui 30kg kaaluvat tellimust.

Enamik TV ja SAT-TV antenne on liiga suured, et neid pakiautomaadi või postkontori kaudu transportida (toote iseloomustuses on üldjuhul vastav märge), nende puhul tuleb valida kullertransport, kui endal järele tulla pole võimalik.

Kauba toimetamisel väljapoole Eesti Vabariiki sõltub transpordikulu suurus sihtkohariigist, kauba kaalust ja suurusest.

Suuremõõdulise ja/või raskekaalulise tellimuse vormistamiseks või kauba kullertranspordiga mõnele Eesti saarele (v.a. Saaremaa) või välismaale tellimiseks ning transpordi maksumuse väljaselgitamiseks võtke palun ühendust helistades telefonile 6566215 või kirjutades aadressile llmerge(ätt)llmerge.ee.

Enam kui 3-meetristele torudele me transporti ei paku.

 

TOOTEINFO

Toote pildid on illustratiivse tähendusega ning võivad mõnevõrra erineda kauba tegelikust väljanägemisest. Tootest parema ettekujutuse võimaldamiseks võib pildil olla kujutatud sama toote mitut eksemplari eri nurga alt pildistatuna, kaablid on piltidel rullina, kuid toote hind sisaldab siiski ühe tüki või meetri maksumust, välja arvatud juhul kui on teisiti märgitud.

Ostjat huvitava kauba kohta täieliku ülevaate saamiseks on ostjal võimalus pöörduda müüja poole läbi e-poe keskkonna, vajutades huvipakkuva toote juures infopäringule  või saates päringu aadressile llmerge(ätt)llmerge.ee, helistades numbrile 6564161, 6566215 või tulles kohale LL Merge Grupp OÜ kauplussalongi Tallinnas aadressil Koskla 2B või Pärnus aadressil Laine 4 (soovitav on ette helistada tel 4478066 ning küsida, kas soovitud toode on Pärnu laos olemas)

Kuna Merge e-pood kajastab kaupade tegelikku laoseisu ajalise nihkega, siis võib kauba saadavus tegelikust laoseisust erineda. Kaup broneeritakse ostjale alles pärast tellimuse eest raha laekumist ja müüja poolt kauba kohta arve vormistamist. Seetõttu ei vastuta müüja selle eest, kui ostja poolt tellitav kaup on  müüja laost otsa saanud.

TELLIMUSE EEST TASUMINE JA TARNEAEG

Toodete müügileping loetakse sõlmituks (leping jõustub) arvates tellimuskinnituse järgi tasumisele kuuluva summa täielikust laekumisest LL Merge Grupp OÜ arvelduskontole.  Laos olevate kaupade tarne on Eesti piires üldjuhul 1-5 tööpäeva sõltuvalt valitud tarneviisist ja tellimuse eest makse laekumise kellaajast.

Juhul, kui tellitud toodet ei ole laos ja see tuleb spetsiaalselt tarnijalt tellida ning on ilmne, et toote kohaletoimetamine tavapärase tarnetähtaja jooksul ei ole võimalik, ning muudel juhtudel, kui toodete tähtaegne kohaletoimetamine ei ole võimalik asjaoludel, mille eest LL Merge Grupp OÜ ei vastuta, teavitatakse ostjat tellitud toote kohaletoimetamise viibimisest ja eeldatavast tähtajast. Ebamõistlikult pika tarneaja tingimustes on ostjal õigus oma tellimus tühistada ning tasutud summa tagastatakse.

Makse sooritamiseks valige tellimuse vormistamise leheküljel endale meelepärane makseviis.

Toodete eest saate tasuda:
1) internetipanga kaudu (Swedbank  AS-i  ja  AS SEB Panga pangalinkide kaudu)

2) ülekandega tellimuse kinnituse alusel

Tellimus vormistatakse ja tarnitakse peale tasumisele kuuluva summa täielikku laekumist.

Kui ostja ei ole 7 kalendripäeva jooksul alates tellimuse vormistamisest tasunud tellimuses toodud kauba eest, tühistatakse tellimus ning ostu-müügilepingut ostja ja müüja vahel kauba suhtes ei sõlmita.

14-PÄEVANE TAGANEMISÕIGUS

Ostja peab kauba kättesaamisel ja selle kasutusse võtmisel arvestama, et ta avaks kauba pakendi ettevaatlikult seda kahjustamata, et säilitada kauba pakend, samuti kaubale  paigutatud tehasekleebised ja seerianumbrid, et välistada probleeme lepingust taganemise soovi korral.  Kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks peab tarbija käsitsema ja kasutama toodet üksnes nii, nagu tal lubataks seda tavapäraselt teha kaupluses tootega tutvumisel.

Vastavalt Võlaõigusseadusele võib ostja sidevahendi abil sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Merge e-poest tellitud kauba puhul algab tähtaeg päevast, mil kaup on ostjale kättetoimetatud või LL Merge Grupp OÜ kaupluses üle antud. Tagastusõigus on füüsilist isikust ostjal, kes on ostnud Merge e-poest kaupa või teenust, mis ei seondu tema majandus- või kutsetegevusega. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik. 
Tagastatav kaup peab olema kasutamata ja seerianumbriga originaalpakendis. Tagastatav toode peab olema komplektne (sisaldama tootepakendit ja kõiki tootepakendis sisaldunud esemeid – ühenduskaableid jne). Kui kaup on ostetud kampaania korras, kus kaubale on lisatud veel mõni toode, tuleb ostjal tagastada kogu komplekt, st nii kaup kui ka teised tooted.

14-päevane tagastamisõigus ei kehti kauba puhul, mis on valmistatud Ostja  isiklikke vajadusi arvestades (mõõtu lõigatud alumiiniumtoru, rullist väiksemas koguses tellitud kaabel).

Kui  tagastatav kaup (ja/või kauba pakend) on vigastatud või kahjustunud ning selline kahjustumine on põhjustatud ostjast tulenevatest asjaoludest, on müüjal õigus tasaarvestada kauba väärtuse vähenemine ostja poolt kauba eest tasutud ning ostjale tagastamisele kuuluva summaga. Ostja vastutab kauba väärtuse vähenemise eest, kui väärtuse vähenemine on tingitud kauba kasutamisest muul viisil, kui on vaja asja olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks (samal viisil, nagu seda on lubatud teha toote ostmisel jaekauplusest). 

Taganemisõiguse kasutamiseks peab ostja esitama kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis taganemisavalduse LL Merge Grupp OÜ aadressil Koskla 2B, Tallinn 10615 või llmerge(ätt)llmerge.ee mitte hiljem kui 14 päeva jooksul pärast kauba kättetoimetamist  või selle üleandmist LL Merge Grupp OÜ poes. Avalduses tuleb kirjutada kas ostja soovib  kauba eest makstud rahasumma tagastamist (märkida arvelduskonto number) või vahetada ostetud kauba mõne muu müüja poolt pakutava toote vastu.  Merge e-poe lehel on täitmiseks olemas vorm "Kauba tagastus".

Ostja peab kauba tagastama taganemisavalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale (postiasutusele andnud, kullerile edastanud vm).

Ostja kohustub kandma kauba tagastuskulud, välja arvatud juhul kui tagastamisele kuuluv toode ei vastanud ostja tellimusele (s.t. tarniti vale toode).

LL Merge Grupp OÜ kohustub tagastatud kauba eest tasutud summa tagastama ostja arveldusarvele mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest.  LL Merge Grupp OÜ võib keelduda tagasimakse tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui ostja tellib e-poest kauba, millele ta ise LL Merge Grupp OÜ poodi järele soovib tulla, siis on tal kauba üleandmise ja vastuvõtmise hetkel võimalus tutvuda tellitud kaubaga ning vajadusel esitada müüjale kauba kohta lisaküsimusi. Soovitame seda kindlasti teha, et võiksite olla kindlad, et tellitud kaup vastab teie vajadustele ja  ootustele.

PRETENSIOONI ESITAMISE ÕIGUS

Müüja vastutab toodete nõuetele mittevastavuse ja puuduste eest, mis ilmnevad 2 aasta jooksul arvates kauba üleandmisest eraisikust ostjale.

Kaubal puuduse ilmnemisel peab ostja koheselt, kuid mitte hiljem kui kahe kuu jooksul, puuduse ilmnemisest müüjat teavitama, esitades selleks müüjale kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis pretensiooni LL Merge Grupp OÜ aadressil Koskla 2B, Tallinn 10615 või llmerge(ätt)llmerge.ee. Ostja peab pretensioonis märkima enda nime ja kontaktandmed, pretensiooni kuupäeva, kaubal puuduse ilmnemise kuupäeva ja puuduse kirjelduse ning kauba suhtes müüjaga sõlmitud ostu-müügilepingut tõendava dokumendi. Seerianumbrit omaval kaubal (nt digiboksid, telerid) peab olema tuvastatav seerianumber.

Ostjal on kauba puuduse korral õigus nõuda müüjalt kauba parandamist või selle asendamist nõuetele vastava ja puudusteta kauba vastu, selle võimatuse või ebamõistlikkuse korral aga taganeda kauba suhtes sõlmitud ostu-müügilepingust.

LL Merge Grupp OÜ ei vastuta kaubal ilmnenud puuduste eest, mis on tekkinud ostja süül või kui puudus on tekkinud kauba mittesihipärase kasutamise tagajärjel.

Toote iseseisval remontimisel või selleks mittevolitatud isikute või firmade teenuste kasutamisel lõpeb koheselt tootjapoolne garantii.

LL Merge Grupp OÜ ei vastuta tele- ja raadiokanalite ülekandja poolt teostatava sageduste, kodeerimissüsteemide või muude parameetrite muutmise eest, mis võib mõjutada vastuvõtuseadmete ühilduvust muutunud tingimustega.

Garantii korras kõrvaldatakse defektid, mis on tekkinud tootja süül garantiitingimusi täites.

Kui kahe aasta jooksul toote soetamise päevast esineb ilmne defekt, siis remonditakse või vahetatakse defektne osa tasuta alljärgnevatel tingimustel:

  • Klient esitab ostmist tõendava dokumendi.
  • Tasuta remont ja defektsete osade vahetus pole rakendatav, kui toote seerianumber ei vasta ostudokumendil olevale või seerianumber on muudetud mitteloetavaks.
  • Tasuta remonti või defektsete osade väljavahetamist ei teostata kahjustuste korral, mille on esile kutsunud:

-  ohutusnõuete eiramine toote paigaldamisel ja kasutamisel;

-  toote hooletu või ettevaatamatu kasutamine;

-  mehaanilised kahjustused, mis on tekkinud peale toote andmist kasutajale (näiteks toote mahakukkumisest tingitud kahjustused);

-  voolu ülepinge, välgu, vee,  tule või õnnetusjuhtumite tekitatud kahju ning nõuetele mittevastava ventilatsiooni kasutamine;

-  ebastandardsete materjalide, lisade, toiteelementide kasutamine.

Tootja ei kanna garantiivastutust ja ei teosta tasuta teenindust kui on avastatud vigastuste põhjustajana toote sees olevad kõrvalised esemed, ained, vedelikud, putukad või ekstreemsed temperatuurid.

Garantiivastutus ei laiene vääramatute jõudude poolt tekitatud kahjule.

Toote ümbervahetamine ei pikenda esialgset garantiiaega. Toodet ei vahetata, kui toote välimus on rikutud.

Defektid kõrvaldatakse 5-20 tööpäeva jooksul toote LL Merge Gruppi saabumise päevast arvestatuna. Komplekteeritavate detailide tellimise vajadusel kooskõlastatakse remondi tähtaega.

Garantiiremonti teostab LL Merge Grupp OÜ, Koskla 2B, 10615 Tallinn, 6564161.

TV Stari ja E-Stari toodete garantiiremonti teostab AS Speleta, Akadeemia tee 20, 12611 Tallinn, 654 6543.

ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE

LL Merge Grupp OÜ käsitleb e-poe külastamise ja ostude sooritamise käigus teatavaks saanud kliendi isikuandmeid kui konfidentsiaalset infot ning kaitseb neid volitamata töötlemise eest. Isikuandmete kogumisel lähtutakse õigusaktidest ning andmeid kogutakse üksnes ulatuses, mis on vajalikud üksikisikuga sõlmitud lepingu täitmiseks või temaga ühenduse võtmiseks ning õigusaktidest tulenevate kohustuste täitmiseks.

LL Merge Grupp OÜ järgib oma tegevuses isikuandmete kaitse põhimõtteid ning teeb kõik endast oleneva, et isikuandmete töötlemine (s.h. isikuandmete kogumine, edastamine ja säilitamine) toimuks viisil, mis tagab isikuandmete turvalisuse ja konfidentsiaalsuse vastavalt isikuandmete olemusele, sealhulgas rakendab isikuandmete turvalise töötlemise tagamiseks asjakohaseid tehnilisi ja korralduslike meetmeid.

LL Merge Grupp OÜ töötleb isikuandmeid kliendiga müügilepingu sõlmimiseks ja selle täitmiseks, arve vormistamiseks ja kliendile edastamiseks ning kliendi teenindamiseks ja nõustamiseks (sealhulgas päringutele vastamiseks, garantiikohustuste täitmiseks, seadete remondiks, häälestamiseks ja hooldamiseks).

LL Merge Grupp OÜ kasutab isikuandmeid kauba kohaletoimetamiseks ning kliendi ees võetud kohustuste täitmiseks, kuid ei saada klientidele uudiskirju või muid reklaammaterjale. Reklaamiks ja pakkumisteks ei loeta teateid, mis on seotud müügilepingu täitmisega või järelteenindusega.

LL Merge Grupp OÜ ei müü, levita ega edasta muul viisil kliendi isikuandmeid kolmandatele isikutele, välja arvatud:

  • müügilepingu täitmiseks vajalikeks toiminguteks (nt pangale arvelduste tegemiseks, transporditeenuse osutajale tellimuse kättetoimetamiseks);
  • juhul kui andmete väljastamiseks on õiguslik alus (nt vastav kohustus tuleneb seadusest või andmete väljastamiseks on isiku nõusolek).

Kui klient on valinud kauba tarneviisiks pakiautomaadi või kulleri, siis on LL Merge Grupp OÜ-l  õigus edastada kauba kohaletoimetamiseks vajalikud isikuandmed transporditeenuse osutajale.

Krüpteeritud andmesidekanal pankadega tagab selle, et vahetatavat informatsiooni ei saa kõrvalised isikud pealt kuulata ega muuta. Tasudes ostu eest pangalingiga sisestab klient oma andmed otse pankade kaardikeskuse serverisse, mis tagab ostu sooritaja isikuandmete ja pangarekvisiitide turvalisuse.

LL Merge Grupp OÜ  kasutab oma e-poes küpsiseid eesmärgiga koguda statistikat e-poe liikluse kohta ning muuta e-poe kasutamine külastajatele kiiremaks ja mugavamaks.

LL Merge Grupp OÜ müügiesindustes kasutame jälgimisseadmeid (valvekaameraid) ja töötleme videosalvestusi isikute ja vara kaitse eesmärgil. Videovalve andmeid säilitatakse üks kuu, selle möödudes toimub andmete täielik automaatne kustutamine eeldusel, et eelnevalt ei ole andmeid nõutud või pole kindlaks tehtud süütegusid. Kui andmeid on eelnevalt nõudnud pädevad riigi- või kohalikud asutused või on tuvastatud süütegusid, andmed säilitatakse vajaduse korral.

Kliendil on alati õigus pöörduda LL Merge Grupp OÜ  poole, et saada teavet oma isikuandmete töötlemise kohta. Isikuandmete kaitse seaduse alusel on kliendil järgmised õigused:
– õigus saada teavet tema kohta kogutud isikuandmete kohta 7 tööpäeva jooksul arvates LL Merge Grupp OÜ-le vastava kirjaliku avalduse esitamisest. Vältimaks kliendi andmete ja õiguste väärkasutust on taotlusi lubatud esitada üksnes vormis, kus taotleja isik on tuvastatav (digitaalselt allkirjastatud või müügiesinduses isiklikult allkirjastatud);
– õigus nõuda ebaõigete isikuandmete parandamist või isikuandmete kustutamist;
– õigus esitada vastuväiteid oma isikuandmete töötlemise kohta ja nõuda nende töötlemise piiramist.

Kliendil on lisaks igal ajal õigus tema õiguste rikkumise korral pöörduda Andmekaitse Inspektsiooni või kohtu poole.

 

Merge kauplus @ 2021 | Turvalisuse tagab: veebikaitse.ee